Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elektrikli araçlar için şarj teknolojisi geliştiren Electric Era Technologies, 11.5 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Elektrikli araçlar için şarj teknolojisi geliştiren Electric Era Technologies, 11.5 milyon dolar yatırım aldı. A Serisi yatırım turu, HSBC Asset Management tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turuna SQM Lithium Ventures, Blackhorn Ventures ve Proeza Ventures katıldı.

Şirket, yeni yatırımı geliştirdiği teknolojiyi hızlı şarj istasyonlarını perakende noktalarına entegre etmek ve elektrikli araç sürücülerine daha hızlı ve erişilebilir şarj imkanı sunmak için kullanacağını açıkladı. 2019 yılında Quincy Lee tarafından faaliyete geçen Electric Era Technologies, şimdiye kadar 19 milyon dolar yatırım aldı.

Şirket, elektrikli araçların hızlı bir şekilde şarj edilmesini sağlamak için özel şarj istasyonları geliştiriyor. Bu teknoloji önceden SpaceX'de çalışmış mühendisler tarafından üretildi.

Electric Era Technologies, piller ve yerinde hesaplama sistemlerini kullanarak elektrikli araçların hızlı bir şekilde şarj edilmesini mümkün kılan özel şarj istasyonları geliştiriyor. Bu istasyonlar, elektrikli araçların bataryalarını daha kısa sürede şarj etmelerini sağlıyor, bu da kullanıcıların daha az beklemesi anlamına geliyor. Aynı zamanda şarj istasyonları, elektrik şebekesinin yükünü dengeleyebilme özelliğine sahip, böylece şebekeye fazladan baskı yapmıyorlar.

Bu hızlı şarj istasyonlarının yaygınlaşması, elektrikli araçların daha uzun mesafe yolculuklarını daha pratik hale getirmesine, kullanıcıların elektrikli araçları daha rahat bir şekilde kullanmasına ve çevresel etkileri azaltmasına yardımcı oluyor. Şirket, kendi şarj istasyonunda her gün 100 aracı 10 dakikadan kısa sürede şarj edebileceklerini iddia ediyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.