Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elektrikli araçlar için şarj çözümleri sunan Swtch Energy, 27.2 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Elektrikli araç şarj ve yönetim çözümleri alanında faaliyet gösteren Swtch Energy, 27,2 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turuna Blue Earth Capital liderlik etti. Toronto merkezli Swtch Energy'nin yatırım turunda Alantra’s Energy Transition Fund, Klima, Active Impact Investments ve GIGA Investments yer aldı. Şirket, yeni aldığı yatırımı operasyonel faaliyetlerini güçlendirmek ve Ar-Ge faaliyetleri için kullanacağını açıkladı.

Swtch Energy, 2016 yılında Carter Li ve Laura Bryson tarafından kuruldu. Şirket, özellikle apartman ve ticari binalar için elektrikli araç şarj istasyonları ve yönetimini sağlayan bir platform geliştiriyor. Bu platform, apartman sakinleri ve işletmelerin elektrikli araçlarını şarj etmelerini ve enerji kullanımını optimize etmelerini kolaylaştırıyor.

Başlangıçta kurucular şirketi kullanıcıların başkalarının şarj istasyonlarını kullanmak için ödeme yapabileceği bir platform olarak düşündüler. Ancak daha sonra stratejilerini değiştirip, gerçek emlak şirketleriyle iş birliği yaparak binalara doğrudan altyapı sağlamaya odaklandılar. Şirket, bina yöneticilerine şarj kullanımını denetleme, faturalandırma ve enerji yönetimi gibi özellikleri sağlayan bir platform sunuyor.

Swtch Energy, temel olarak elektrikli araç şarj istasyonlarını şehirlerde daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Özellikle Kuzey Amerika'da apartman ve ticari binaların ihtiyaç duyduğu elektrikli araç altyapısını geliştirmeyi amaçlıyor. Şirketin Kanada ve Amerika'da binlerce şarj istasyonunu faaliyete geçirdiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.