Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Elektrikli araç şarj istasyon ağı ve istasyon çözümleri sunan Loop, 60 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Elektrikli araç şarj istasyon ağı ve istasyon çözümleri sunan Loop, 60 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin yatırım turu, Fifth Wall tarafından yönetildi. Yeni gelen yatırım, şirketin operasyonel ağını genişletmek için kullanılacak.

Frank Nau ve Dustin Cavanaugh tarafından kurulan Loop, elektrikli araçlar için şarj üniteleri tasarlayıp üretiyor. Elektrikli araç kullanıcılarının tüm şarj istasyonu ağına tek bir platform üzerinden ulaşmasını sağlıyor. 2018 yılında faaliyete geçen şirket, şimdiye kadar 7 binden fazla şarj istasyonu kurdu. Şirketin hedefi dünyanın en büyük elektrikli araç şarj ağı olmak.

Dünya genelinde 2030 yılına kadar yollarda olması beklenen 230 milyon elektrikli aracın yollarda olacağı konuşuluyor. Bu noktada elektrikli araç şarj istasyon ağları büyük önem taşıyor. Bu alana yapılan yatırımlar da dikkat çekiyor.

2021'in Ocak ayında reklam kullanarak para kazanan elektrikli araç şarj istasyonları ağı geliştiricisi Volta, Goldman Sachs tarafından yönetilen D Serisi yatırım turunda 125 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Volta, marketler, eczane zincirleri, bankalar ve hastanelerin etrafındaki park alanlarına yerleştirilmiş elektrikli araç şarj istasyonları ağı kuruyor ve onları çalıştırıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 55 inçlik dijital ekranlı şarj istasyonları 23 eyaletteki 200 şehirdeki konumlara yerleştirildi. San Francisco merkezli Volta, araç sahipleri için ücretsiz olup elektrikli araç kitlesine ulaşmak isteyen perakendeciler ve FMCG şirketleri tarafından destekleniyor. Volta, aldığı yeni yatırımı uluslararası büyümeye başlamak için kullanmayı planlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.