Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto El Salvador’dan Bitcoin Hamlesi Geldi

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
El Salvador-dan Bitcoin Hamlesi Geldi

El Salvador Başkanı Nayib Bukele genellikle piyasadaki ani düşüşlerde dipten Bitcoin satın aldığı biliniyordu. Piyasada yaşanan düşüşten yine yararlanan El Salvador; dün ortalama 30,744 dolarlık bir fiyatla 500 BTC daha satın aldı.

Bildiğiniz gibi Bitcoin şu anda ani bir çöküş yaşamakta. Bitcoin yanlısı Nayib Bukele dip alım fırsatlarını değerlendirmesiyle ve yüklü miktarlarda BTC almasıyla da bilinmektedir.

El Salvador, 6 Eylül 2021’de 200 BTC satın aldıklarında, Bitcoin’i bilançosuna koyan ilk ulus devlet olmuştu. Dünyaya bunu duyururken de şu ifade kullanılmıştı;

“Çok daha fazlasını satın alacağız”

El Salvador’un Bitcoin Rezervi 1620 BTC​


20 Eylül 2021’de Başkan Nayib Bukele, BTC 50.000 dolardan 45.500 dolara düştüğünde ülkenin Bitcoin rezervini tekrar destekledi. Ard arda dip alımlarla 150 BTC daha alarak rezervi 700 BTC’ye çıkarmayı başardı.
Daha sonra 28 Ekim 2021’de, Başkan Bukele bir kez daha fiyat 67.000 $’dan 58.800 $’a düştüğünde ek bir 420 BTC aldığını duyurdu. El Salvador’un toplam rezervleri 1.120 BTC olmuştu.

Bu son BTC alımı ile El Salvador’un rezervleri şu anda sadece 50 milyon dolar değerinde olan toplam 1.620 BTC’ye çıktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!El Salvador’dan Bitcoin Hamlesi Geldi yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.