Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

El Salvador’da Yarım Milyondan Fazla Bitcoin Kullanıcısı Var!

E

elif tanriverdi

Misafir
6.4 milyondan fazla nüfusu bulunan El Salvador’da hükümet destekli Bitcoin cüzdanında artık yarım milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

  • El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin salı günü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; Chivo uygulamasındaki teknik sorunların %95’inin giderildiği, kalan sorunların da önümüzdeki günlerde çözüleceğini açıkladı.
  • Şu an tam kapasitede çalışan 51 Chivo noktasının olduğu ve El Salvador’da; 200, ABD’de de 50 farklı ATM’de kullanılabildiği belirtildi.
  • Nayib Bukele’nin açıklamasına göre ABD’deki ATM’ler; Los Angeles, San Francisco, Chicago, Dallas, Houston gibi bölgelere yaygın durumda.
  • El Salvador Bitcoin’i tedavüle koyduğundan beri ülkedeki; McDonald’s, Pizza Hut, Wendy’s ve Bancoagricola gibi kurumlarda Bitcoin kullanılabiliyor.
  • BTC kullanımının opsiyonel olduğunu vurgulayan Nayib Bukele; kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalıştıklarını vurguladı.
  • Şu ana dek yaşanan teknik sorunlar hakkında; “Kendimizi zorlu bir mücadeleye soktuk. Bazı hatalar yaptık ama bu hataları şimdiden düzeltiyoruz. Şu anda yüz binlerce El Salvadorlu Chivo’yu sorunsuzca kullanabiliyor.”dedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.