Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

El Salvador Bitcoin Madenciliğine Başlıyor!

E

elif tanriverdi

Misafir
Önce Bitcoin yasasını kabul eden, 7 Eylül’de yasayı yürürlüğe sokan El Salvador, Bitcoin ülkesi olma yolunda ilerliyor.

Devlet başkanı Nayib Bukele, kişisel Twitter hesabından paylaştığı video ile madencilik çalışmalarına başlandığını gösterdi.

Bu ayın başında BTC resmi para olarak El Salvador’un yasal parası haline gelmişti. Şimdi ise El Salvador, BTC madenciliğine de başlıyor. Nayib Bukele, BTC yasasının kabul edildiği ayda devlete ait bir jeotermal elektrik şirketine; BTC madencilik tesisleri %100 yenilenebilir enerji sağlanacak bir plan sunmaları için talimat vermişti.

23 tane aktif volkanik dağı ile bu anlamda önemli avantaja sahip olan El Salvador; önümüzdeki dönemde bu jeotermal enerjiyle Bitcoin madenciliğine başlanması bekleniyor.

Twitter’dan sürekli olarak, BTC başta olmak üzere kripto para piyasası, ekonomi ve El Salvador hakkında tweet’ler atan Bukele, son paylaştığı video ile madencilik kararında ne kadar ciddi olduğunu da gösteriyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.