Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Eğitim teknolojileri girişimi Twin, 1.25 milyon pound yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Eğitim teknolojileri girişimi Twin, 1.25 milyon pound yatırım aldı. Şirketin 1.25 milyon poundluk yatırım turuna Soulmates Ventures liderlik etti. İngiltere merkezli Twin'in yatırım turunda APY Ventures yer aldı. Şirket, yeni yatırımı, eğitim araçlarını geliştirmek ve yapay zeka çözümlerini iyileştirmek için kullanacağını açıkladı. Twin'in 2020'nin Aralık ayında Seedrs üzerinden 1,5 milyon dolarlık yatırım aldığını hatırlatalım.

2017 yılında Asude Altıntaş ve Ömer Görgülü tarafından kurulan Twin, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik yani STEM eğitimine odaklanan bir eğitim teknolojileri girişimi olarak konumlanıyor. Şirket, fiziksel eğitim kitleri, oyunlaştırılmış dijital uygulamalar ve hazır ders planları sunarak öğretmenlere bu konuları etkili ve çekici bir şekilde öğretmelerine yardımcı oluyor. Twin, çocukların bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmayı ve bu alandaki yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Twin, 40 ülkede 4 bin ilkokulda 1,5 milyondan fazla öğrenciye eğitim verdi. Şirket, double-winged education yani çift kanatlı eğitim yaklaşımıyla teknoloji ile eğitim arasındaki boşluğu kapatmayı ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu olarak eğitim sunmayı hedefliyor.

Bu yaklaşım, öğrencilere sadece bilgi edinmelerini değil, aynı zamanda bu bilgileri gerçek dünya problemleriyle ilişkilendirme fırsatı sunuyor. Twin Science & Robotics, University College London ve Imperial College gibi önde gelen kurumlarla iş birliği yaparak eğitim materyallerini geliştiriyor.

Twin, her çocuğun kaliteli STEM eğitimi almasını sağlamayı hedefliyor. Bu yaklaşım, özellikle dezavantajlı bölgelerdeki çocuklar için eğitim fırsatlarını artırarak eşitlik sağlıyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.