Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Eğitim platformu Masterschool, 100 milyon dolar tohum yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Eğitim platformu Masterschool, 100 milyon dolar tohum yatırım aldı. 100 milyon dolarlık tur, Group 11 tarafından yönetildi. Diğer katılımcılar arasında Target Global, Pitango Ventures, Dynamic Loop Capital, Sir Ronald Cohen de vardı. İsrail merkezli şirketin değerlemesi açıklanmadı.

Şirket, 2019 yılında Eran Glicksman, Michael Shurp, Otni Levi ve Roi Tzikorel tarafından faaliyete geçirildi. Masterschool, farklı teknoloji alanlarında uzmanlaşmış kişileri bu alanda eğitim almak isteyen kişilerle buluşturuyor. Alanlarında uzman kişiler, öğrencilerle mesleki deneyimlerini ve teknik becerilerini paylaşıyor.

Eğitim programlarının süresi 25 ila 40 saat arasında değişiyor. Öğrencilerin eğitimi canlı dersler, ödevler, bire bir oturumlarla destekleniyor. Ayrıca CV hazırlama atölyeleri, mülakat simülasyonları gibi hizmetler de veriliyor. Öğrenim ücreti ise 15 bin dolar...

Bu noktada şirket ödeme sistemi ile rakiplerinden ayrılıyor. Öğrenci yıllık 30 bin dolar ve üstü maaş alabileceği bir işe girene kadar eğitim ücretinin ödenmesi erteleniyor. Yapılan araştırmalara göre sadece ABD'de bilişim teknolojisi alanında çalışacak 1 milyondan fazla insana ihtiyaç var. 2030'a kadar bu rakamın 85 milyona çıkması bekleniyor. Bu durum şirkete yapılan 100 milyon dolar gibi yüksek miktardaki tohum yatırımının nedenini ortaya koyuyor.

Bir taraftan geleneksel eğitim anlayışı pandeminin de etkisiyle ciddi bir dönüşüm geçirdi. Bu alan online eğitim platformlarıyla yeni bir boyut kazandı. Uzun vadede yapay zeka ve nöroteknoloji alanındaki gelişmelerle 'bilgiye erişimi' ve 'öğrenmeyi' kökten değiştirdi ve değiştirmeye devam ediyor. Masterschool da bunun en iyi örneklerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.