Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi EA, satış görüşmelerine başladı: Potansiyel alıcılar ise Apple, Amazon ve Disney

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Birçoğumuzun EA olarak bildiği oyun şirketi Electronic Arts'ın satış görüşmelerine başladığı bildirildi. Potansiyel alıcılar arasında ise Apple, Amazon ve Disney gibi teknoloji devleri bulunuyor. Apple ve diğer şirketlerin şu an için konuyla ilgili bir yorumunu bulunmuyor, ancak Apple'ın, Apple Arcade hizmeti nedeniyle şirketle ilgilendiği belirtiliyor.

Apex Legends, Plants vs. Zombies, Madden ve The Sims gibi birçok oyun severin yakından tanıdığı şirketin geçmişi de Apple ile ilintili. 1982'de, Apple'ın o zamanki Strateji ve Pazarlama Direktörü Trip Hawkins, EA'yı kurmak için şirketten ayrılmıştı. EA daha sonra diğer eski Apple çalışanlarını işe aldı ve hatta Steve Wozniak'ı da yönetim kurulunda yer alması için davet etti.

Disney, EA için ilk seçimdi ve oyun şirketi, mart ayında Disney'e lisans anlaşmalarından ziyade daha anlamlı bir ilişki kurmak istediğini söyledi. EA ayrıca NBCUniversal ile görüştü ve bu görüşmeler sonucunda anlaşmaya da yakındı, ancak görüşmeler fiyatlandırma ve yapı konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle sona erdi. Zira EA CEO'su Andrew Wilson'ın Apple'ın şirketi satın almayı seçmesi durumunda da şirketin başında kalmak istiyor.

Söz konusu satın alma fikrinin, Microsoft'un bu yılın başlarında Activision Blizzard'ı 68 milyar dolara satın almasından sonra ortaya çıktığı belirtiliyor. Kısa bir süre sonra Sony de Destiny'nin arkasındaki stüdyo olan Bungie'yi 3.6 milyar dolara satın almıştı.

Sonuç olarak EA'yı henüz kimin satın alacağı belli değil, ancak şirketin bu satın alma konusunda sabırsız olduğu belirtiliyor. Yani kısa bir süre sonra EA'nın kim tarafından ne kadara satın alındığını hep birlikte öğreneceğiz gibi duruyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.