Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Dubai Metaverse Stratejisini Tanıtıyor

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_metaverse_dubai.jpg

Girişim, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’yi metaverse ekonomisi açısından küresel olarak ilk 10 şehirden biri yapmayı amaçlıyor.Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, yakın zamanda Dubai Metaverse Stratejisini başlatarak Meta‘nın yeni nesil internet vizyonunu paylaşıyor gibi görünüyor.

Girişim, 40.000 sanal işi ve blockchain ve metaverse şirketlerini destekleyerek, Dubai’yi bölgede lider, metaverse ekonomisi açısından küresel olarak en iyi 10 şehirden biri yapmayı amaçlıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri resmi haber ajansı WAM‘a konuşan Prens Muhammed bin Rashid, “Yeni teknolojiler, Dubai’nin hayati sektörlerde yeni iş modelleri oluşturmak ve metaverse’ün bölgesel ve küresel ekonomiler üzerindeki etkisini artırmak için gelecekteki teknolojileri kullanma vizyonunda bir basamak taşı olacak.” dedi.


Dubai, Metaverse’ün kesinlikle en güçlü savunucularından biri olsa da bu konuda uyumlu bir strateji sunan ilk şehir değil. Geçtiğimiz aylarda, Çin’in Şangay şehri, 2025’in sonuna kadar 350 milyar yuan (52 milyar $) değerinde metaverse endüstrisini geliştirmeyi özetleyen bir politika belgesi yayınladı.

Precedence Research’e göre, küresel olarak pazarın önümüzdeki 10 yıl içerisinde yaklaşık 1,607,12 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Dubai Metaverse Stratejisini Tanıtıyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.