Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Doping Hafıza'nın yapay zeka tabanlı matematik öğrenme arkadaşı: Dopi AI

• Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Okul derslerine çalışmanın yanında YKS, LGS, KPSS, ALES, DGS sınavlarına hazırlanan öğrencilere ders, konu ve soru anlamında ek başka hiçbir kaynağa ihtiyaç bırakmadan çözüm getiren bütüncül bir sistem olarak faaliyet gösteren Doping Hafıza'dan daha önce sizlerle bahsetmiştik. Doping Hafıza bugün gerçekleşen bir lansman ile Dopi Al ve Doping Hafıza İlkokul paketi ürünlerini tanıttı.

Doping Hafıza'nın yapay zeka tabanlı matematik öğrenme arkadaşı olarak tanımlayabileceğimi Dopi Al ürünü, konu anlatımını çocukların ilgi alanları ve hobileri doğrultusunda kişiselleştiriyor. Matematiği öğrenme sürecini kolaylaştırmayı hedefleyen araç, 8-13 yaş grubundaki çocuklar için tasarlandı.

Dopi Al, çocuklarla interaktif 3D karakter aracılığıyla iletişim kurmakta. Kullanıcılar istedikleri zaman Dopi Al ile etkileşime girebiliyor. Anlık soruları yanıtlayan araç, ödev yardımı da sunuyor. Mizahi yönüyle konuşmayı akıcı kılan Dopi Al, aynı zamanda anlatım esnasında görsel üretimi de gerçekleştiriyor.

Kullanıcıya özel anlatım biçiminin yanı sıra aracın basit ara yüzü de dikkat çekiyor. Yapılan tanıtımda Dopi AI'ın sesli komutları kolaylıkla anlayabildiğini gördük. Ayrıca lansman esnasında tanıtıldığı üzere araç kamera üzerinden çekilen fotoğraflarda el yazısını kolaylıkla okuyabiliyor. Lansmanda interaktif 3D karakterin sergilendiği arayüzün tasarımını değiştirebilen araç, şarkı üretiminde bile bulundu. Yine de bahsi geçen özelliklerin tamamının yayına alınmadığını belirtelim. Zira Dopi AI'ın bazı özelliklerinin beta sürümünde. Uygulama ilk etapta İngilizce, İspanyolca ve Portekizce konuşulan pazarlara sunulurken yakın zaman içinde de Türkiye’de kullanılabilecek.

Doping Hafıza İlkokul paketi​

Doping Hafıza'nın tanıttığı yapay zeka destekli bir diğer ürün ise Doping Hafıza İlkokul paketi oldu. Ülkemizde 1., 2. ve 3. sınıf grubundaki çocuklara yönelik olan Doping Hafıza İlkokul paketi, çocuklara etkileşimli deneyimler sunuyor. Paket, çizgi film türünde ders anlatım animasyonlara ve etkileşimli içerikler sahip. Böylece çocuklar, Doping Hafıza İlkokul paketi ile okuma, yazma, hesaplama, dijital okuryazarlık ve bilimsel farkındalık gibi beceriler kazanabilir. Doping Hafıza İlkokul paketi kapsamında oyunlaştırılmış özel konseptlerin yanı sıra okul dışı dersler de yer almakta.

İngilizce eğitim için Oxford University Press ile desteklenen içeriklerin yanı sıra Kral Şakir içerikleri ile sesli ve sessiz okuma seçenekleri sunulmakta. Lansmanda aktarılan bilgilere göre; Doping Hafıza İlkokul paketinde kullanıcılar birebir canlı eğitim imkanına da sahip. Son olarak MIT Scratch jr. ile çocukların kod yazma konusunda kendini geliştirebileceğini de ekleyelim. Eğitim süreci boyunca analitik raporlamalar aracılığıyla velilerin çocuklarının ilerlemesini takip edebileceğini de belirtmekte fayda var. yapay zeka destekli haftalık analizler kapsamında öneri ve yorumlar sunulmakta.

Doping Hafıza CEO’su Mert Kalkavan'ın belirttiğine göre; 300 kişilik bir ekiple geliştirilen bu yenilikçi ürünler, 14 yıllık deneyim ve tecrübenin bir yansıması. Şirket, yakın vadede okul öncesi ve meslek edindirme alanlarında, farklı yabancı dil ürünleriyle yer almayı planlıyor. Doping Hafıza, Dopi Al ile yapay zeka tabanlı yurt dışı uygulama açılımları yaratmayı hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.