Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Doğuş Otomotiv, D-Charge markası ile elektrikli araç şarj istasyonları kuracak

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Ülkemizdeki otomotiv sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer alan Doğuş Otomotiv, elektrikli araç şarj istasyonları için önemli bir adım attı. Doğuş Otomotiv, geçtiğimiz Mayıs ayında Doğuş Şarj Sistemleri Pazarlama ve Ticaret şirketini kurmuştu.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre Doğuş Şarj Sistemleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş’nin D-Charge markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) yaptığı lisans başvurusu onaylandı. Kısacası D-Charge, lisans başvurusunun onaylanması ile birlikte şarj istasyonu işletmeciliği lisansı almaya hak kazandı.

Doğuş Otomotiv çatısı altında hizmet verecek olan D-Charge, şirketin distribütörlüğünü üstlendiği markalarının yetkili satıcı ve yetkili servislerine, Doğuş Grubuna bağlı yatırım ve iştirakler başta olmak üzere markaların ihtiyaç duyduğu tüm noktalara Elektrikli Araç Şarj sistemlerinin kurulumu ve bunların servisi hizmetini sunacak.

Doğuş Otomotiv tarafından aktarılan bilgilere göre D-Charge, elektrikli araçların daha fazla kullanımını desteklemek ve Türkiye'nin sürdürülebilir geleceğine katkıda bulunmak amacıyla, son teknoloji şarj sistemlerini kullanarak ürün ve hizmet kalitesi anlamında yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı ve karbon salımını azaltan çözümleri yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Son olarak D-Charge'ın 2024 yılının ilk çeyreğinden itibaren, Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinde yer almayı hedeflediğini de ekleyelim. D-Charge ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.