Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Dijital sağlık girişimi Ceribell 50 milyon dolar yatırım aldı

İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Dijital sağlık girişimi Ceribell, 50 milyon dolar yatırım aldı. 50 milyon dolarlık yatırım Ally Bridge Group tarafından yönetildi. ABD merkezli şirketin yatırım turu 11 yatırımcı tarafından finanse edildi.

2014 yılında faaliyete geçen şirket, nörolojik hastalıkların hızlı teşhis edilmesini sağlayan elektroensefalografi (EEG) sistemi geliştirdi. Acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde epilepsi nöbeti geçirdiğinden şüphe edilen hastalara hızlı müdahale edilmesini sağlıyor. Şirketin amacı bu süreci daha verimli ve uygun maliyetli hale getirmek.

Ceribell, bilinçte bulanıklık, kendini bir şeylere odaklamada sorun yaşama, garip hayaller görme, etraftaki eşyaların şekil, yer değiştirdiğini görme ve kafa karışıklığı ile kendini gösteren geçici bir durum olan deliryumu teşhisi üzerine de çalışıyor.

Nöroloji alanında tartışmasız en önemli gelişme görüntüleme yöntemleridir. Bu yöntemlerle beynin yapısı ve hasar gören alanlar tespit ediliyor. Yapay zeka algoritmaları ve makine öğrenmesi sayesinde bu hastalığa daha kolay tanı konmaya başlandı. Yatırımlarda bu yöne kaymaya başladı. Bu alanda çalışan Epitel, bu yılın başında 12,5 milyon dolar yatırım aldı. Felç ve nöbet tespit eden bir kafa bandı geliştiren Zeit ise geçen yılın sonunda 2 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu.

Geçen Nisan ayında inme geçiren hastaların bakım koordinasyonuna odaklanan Viz.ai 100 milyon dolar yatırım aldı. Yeni gelen yatırım, şirketin toplam değerini 1,2 milyar dolara çıkardı. Tiger Global ve Insight Partners tarafından yönetilen yatırım turuna, Scale Ventures, Kleiner Perkins, Threshold, GV, Sozo Ventures, CRV ve Susa katıldı.

2016'da kurulan Viz.ai, temelde yapay zeka destekli bakım koordinasyon aracı geliştirdi. Sağlık çalışanlarının hastaya müdahale ederken önceliklerini belirlemesinde yardımcı oluyor. Böylece inme nedeniyle ortaya çıkacak ölüm ya da hasarların %80’e varan oranda önlenmesini sağlıyor. Doktor olan iki girişimci Chris Mansy ve David Golan tarafından faaliyete geçirildi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.