Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Diem Coin Nedir? Diem Coin Ne Kadar?

FWTR RSS

Moderator
Diem coin, ilk çıktığı ismi ile Libra coin, Facebook Inc. tarafından önerilen izinli bir blockchain tabanlı ödeme sistemidir.

Uzun yıllardır Facebook firması, Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamaları üzerinden cüzdan programını hayal ediyordu. Diem coin ile kullanıcılarının para transferi gerçekleştirmesi, bakiyelerini cüzdanlarında biriktirmeleri gibi planlamalar ve çeşitli testler yapılmıştı.

  • diem-1024x512.jpeg

Facebook planlamalarını gerçeğe dönüştürmek ve kullanıma almak için, günümüzün en popüler para borsası ve transfer aracı olan coin sektörüne adım atmaya hazırlanıyor.

2020 yılında lansmanının yapılması planlanan coin, başta pandemi olmak üzere birçok sebep ile hizmete alınmadı. Başlangıç seviyesinde deneysel kodu yayınlanan Diem Coin 2021 yılının son çeyreğinde borsaya atılmaya hazırlanıyor.

Diğer Konularımız

Kriptorafik olarak Diem Derneğine emanet edilecek olan Diem; teknoloji, risk sermayesi, çevrimiçi pazar, telekomünikasyon, ödeme, proje, para birimi ve işlemler ile kar amacı gütmeyen kuruluşlardan oluşan bir üyelik organizasyonudur.

Libra olarak bilinen projenin ismi 2020 yılı Aralık ayında “Diem” olarak değiştirilmiştir.

Henüz piyasaya sunulmadığı için şuan maddi bir karşılığı bulunmuyor. Bu nedenle Diem Coin sıfır Türk Lirasıdır.

Okumaya devam et...
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.