Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Diane Kruger Kimdir?

  • Konbuyu başlatan Metaren
  • Başlangıç tarihi
M

Metaren

Misafir
Diane Heidkrüger, bilinen adıyla Diane Kruger, Alman sinema oyuncusu. Wolfgang Petersen’in Truva filmindeki Helen rolüyle tanınmaktadır. Kruger 15 Temmuz 1976’da, Algermissen, Hildesheim’da doğdu. Babası Hans-Heinrich bilgisayar uzmanı, annesi Maria-Theresa ise bankacıydı. Stefan adında bir erkek kardeşi vardır.

Balerin olmak amacıyla Londra’ya taşındı ve Royal Ballet School’da eğitim aldı. Ancak geçirdiği sakatlıktan ötürü baleyi bırakmak zorunda kaldı. Paris’e taşındı ve Fransızca öğrenmeye başladı. 1992’de Elite Model Look yarışmasına katılarak modelliğe başladı.

2001’de sinema dünyasına adım attı. 2004’teki Troy filmiyle uluslararası ünü arttı. Bu filmdeki Helen rolü için 7 kilo almıştı. Troy’un yanı sıra 2009’daki Quentin Tarantino filmi Soysuzlar Çetesi’nde de (Inglorious Basterds) Bridget von Hammersmark adlı Alman bir aktrisi canlandırdı. 2015 yapımı Disorder (Maryland) filminde de zengin bir Lübnanlı işadamının eşi olan Jessie karakterine hayat verdi. 2017 yapımı Fatih Akın filmi Paramparça’da (Aus dem Nichts) ailesini bir bombalı saldırıda kaybettikten sonra intikam peşine düşen Katja rolüyle büyük beğeni kazanan Kruger, aynı zamanda Cannes Film Festivali’nde En İyi Oyuncu dalında Altın Palmiye kazandı.

1999’da evlendiği Fransız aktör ve yönetmen Guillaume Canet ile 2005 yılına dek evli kaldı. Canet daha sonra Marion Cotillard ile evlendi. Kruger, 2006’dan 2016’ya kadar Kanadalı aktör Joshua Jackson ile birliktelik yaşadı. Sonrasında Sky dizisinden rol arkadaşı Norman Reedus ile birlikte olmaya başladı. 2018 yılında bu ilişkiden ilk çocuğunu dünyaya getirdi.

Diane Kruger Kimdir? içeriği, Kim Kimdir? platformunda Metaren yazarı tarafından kaleme alınmıştır. MWTR forumunu takip ederek daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.