Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu. 2015 yılından bu yana Facebook'un Türkiye Ülke Direktörlüğünü üstlenen Derya Matraş'ın, 2020 yılında şirketin Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atandığını sizlere aktarmıştık.

Türkiye'de Facebook İstasyon'un açılmasından KOBİ'lere odaklanan Facebook ile Öne Çıkın etkinliklerine kadar birçok faaliyete imza atan Derya Matraş, bundan böyle Meta'nın Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayan bölgedeki faaliyetlerini yürütecek.

Derya Matraş'ın bu yeni rolle birlikte şirketin bölgedeki ekonomik ve sosyal etkisini artırmak için çalışacağını belirtelim. Derya Matraş'ın Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonunda 70 ülkeyi kapsayan bir faaliyet yürüttüğünü de hatırlatmakta fayda var.

Ekonomist ve Capital’in 2019 yılında yaptığı “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” sıralamasında ilk 10’da yer alan Matraş, Fortune Türkiye’nin “40 Yaş Altı 40” listesinde de yer aldı.

Derya Matraş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu yeni görevi üstlendiğim için çok onurlu ve heyecanlıyım. Bölgedeki ekipleri ve ortakları tanımayı ve her büyüklükten işletmenin, büyümek ve istihdam yaratmak için platformlarımızı kullanmasına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.