Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Delivers.ai, Glovo iş birliği ile İspanya'da otonom teslimatlar gerçekleştirecek

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Otonom teslimatlar odaklanan Delivers.ai'ın 20 milyon TL'ye yakın bir değerleme ile yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Alınan yatırımın ardından ise çalışmalarına hız veren Delivers.ai, ilk otonom teslimat denemelerini ise Ocak ayında gerçekleştirdi.

Gerçekleşen denemelerin ardından ise Eylül ayında Hepsiburada ile iş birliğine giden Delivers.ai, yurt dışı çalışmalarına da başladı. Hatırlatmak gerekirse Delivers.ai, söz konusu teslimatların gerçekleştirilebilmesi için otonom olarak çalışabilen 4 tekerlekli küçük araçlar kullanıyor.


Delivers.ai kurucusu ve CEO'su Ali Kutay Yaralı'nın LinkedIn üzerinden paylaştığı bilgilere göre Delivers.ai, Glovo, Madrid Futuro ve Goggo Network iş birliği ile İspanya'nın Madrid şehrinin sokaklarında da teslimatlar gerçekleştirecek. Şu an için test aşamasında olan teslimat sistemi 2022 yılının Ocak ayında ise Madrid sokaklarında Glovo'nun siparişlerinin teslim edilmesi için kullanılacak.

Talep bazlı alışveriş platformu Glovo'nun İstanbul'da hizmete açıldığını 2018 yılında sizlere aktarmıştık. Market alışverişlerinden yemek siparişlerine kadar pek çok ürünü hızlı bir şekilde müşterilerine ulaştıran bir hizmet sunan Glovo, 2020 yılının Ocak ayında ise ülkemizden çıktı.

Kaynak : Webrazzi
 
Benzer konular Forum Tarih
T Teknoloji Haberleri 0 57

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.