Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Salvador Devlet Başkanı Bukele ile Görüşecek

A

Aylin Canel

Misafir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Salvador Devlet Başkanı Bukele ile Görüşecek

Bugün (20.01.2022) El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Türkiye’ye geldi.

El Salvador’un başkanı Bukele twitter üzerinden İspanyolca ve İngilizce yaptığı açıklamalarda Türkiye’yi ziyaret edeceğini duyurmuştu.Bugün ise Nayib Bukele twitter hesabından paylaşım yaparak; Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selam, yazdı.

Bu Perşembe Turkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Ziyaret ediyorum.@RTErdogan
🇸🇻
🇹🇷


— Nayib Bukele
🇸🇻
(@nayibbukele) January 18, 2022

El Salvador Eylül 2021’de kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi olarak kullanmaya başlamıştı. Nayib Bukele’nin açıklamasına göre şu anda ülkenin elindeki Bitcoin miktarı 1391. Bukele Bitcoin’i yasal ödeme aracı haline getirmesiyle, ülkeler arasında gündem oluyor.

El Salvador Hükümet’i kripto para biriminin dolara çevrilmesi ve komisyon olmadan geri çekilmesine izin veren Chivo dijital cüzdanının ATM’lerini kurmuştu. Ayrıca, Hükümet Bitcoin kullanımının teşviki için de Chivo Cüzdan aracılığıyla herkese 30 bin dolar Bitcoin verileceğini açıklamıştı. Bukele’nin öncülüğünde hazırlanan plan; ABD’den yapılan havale ve komisyonlarında El Salvador’un tasarruf edilmesi amaçlanıyor.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.