Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

CoinMarketCap’den İnanılmaz Hata, Kripto Para milyar dolarlık fiyat!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
CoinMarketCap-den İnanılmaz Hata Kripto Para milyar dolarlık fiyat

Kripto veri sağlayıcısı CoinMarketCap ve lider kripto para borsalarından biri olan Coinbase fiyatlar; bugün kripto paralar ciddi bir şekilde artmış şekilde gözüktü.
Bugün beklenmedik bir şekilde tü kripto paraların fiyatları çok ciddi bir şekilde yükseliş yaşandı. Bu durumun bir hata sonucu gerçekleştiği çok geçmeden açıkladılar. Söz konusu problemin giderilmesi birkaç saati aldı.

CoinMarketCap, TSİ 01.30’da platformun normale döndü. Hemen hemen aynı saatlerde Coinbase de problemin çözüldüğünü açıkladı. Birkaç dakika sonra gelen bir başka açıklamada ise Coinbase Wallet’ta görülen fiyatlar ve alım satımlarda yaşanan zorluklarla ilgili araştırmaların sürdüğü açıklandı. Fakat şirketler hatanın kaynağının nereden olduğunu açıklamadı.CoinMarketCap’in hack’lendiğine dair dedikodular hızla yayılırken şirketten yapılan açıklamada; hatanın dış kaynaklı olduğu konusunda bir bulguya ulaşamadıklarını açıkladılar. CoinMarketCap’de Bitcoin fiyatı 789 milyar dolar oldu. Piyasa değeri de 14.7 kentilyon dolara ulaşmış görünüyordu. Diğer kripto paralarda da aynı şekilde ciddi yüksek görüldü. Örneğin, ETH 757 bin dolarken ADA 256 dolara çıkmıştı. Gerçek piyasa fiyatı ise sırasıyla 3 bin 870 dolar ve 1.25 dolardı.

Sadece CoinMarketCap ve Coinbase değil, Apple’ın da sunduğu Bitcoin fiyat verisinde de hata oluştu. Apple ise veriyi Yahoo Finance’ten almakta. Yahoo Finance’in Bitcoin veri kaynağı ise CoinMarketCap.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!CoinMarketCap’den İnanılmaz Hata, Kripto Para milyar dolarlık fiyat! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.