Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Coinbase Yüzde 14 Artış Gösterdi

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_coinbase-1024x768.jpg

Coinbase, iflas etmiş kripto şirketleri Celsius, Three Arrows Capital ve Voyager Digital’e maruz kalmadığını söyledikten sonra %14 artış gösterdi.Coinbase borsası gün içerisinde sosyal medyada dolaşan iddialara yanıt vermek amacıyla bir yazı yayınladı. Yayınlanan yazıda Celsius, Three Arrows Capital ve Voyager Digital’e ile herhangi bir bağı bulunmadığından bahseden şirket, herhangi bir likitide sorunu yaşamadığını da ekledi.

Coinbase, “Bu firmaların çoğu, daha uzun vadeli likit olmayan kısa vadeli borçlarla aşırı kaldıraç kullandı. Bu tür riskli kredi uygulamalarına girmedik ve bunun yerine finansman işimizi ihtiyatlı ve müşteri odaklı bir şekilde oluşturmaya odaklandık” dedi.

Coinbase yaptığı açıklamada, iflas eden şirketler olan Celsius’a, 3AC’ye ve Voyager’a maruz kaldığını reddetmesine rağmen, girişim sermayesi işi aracılığıyla başarısız stabilcoin projesi Terra’nın arkasındaki Singapur merkezli şirket olan Terraform Labs’a “maddi olmayan yatırımlar” yaptığını belirtti.


Şirket tarafından yapılan güncelleme, Coinbase’in yatırımcılara bazı akranlarıyla aynı kaderi paylaşmayacağına dair güvence vermesini sağladı. Şirketin hisseleri, Amerika Merkez Bankası tarafından yapılan faiz artışlarının hem kripto hem de hisse senedi yatırımcılarını sarsması nedeniyle 2022’nin başından bu yana yaklaşık %70 düşüş gösterdi.

Kripto piyasası, algoritmik kodu kullanarak 1$ değerini korumaya çalışan bir stabilcoin olan Terra’nın çöküşünden bu yana bir kargaşa içinde görünüyor. Bu durum, ödünç alınan fonları kullanarak riskli kripto kumarları oynayan iki şirket olan Celsius ve 3AC’de likidite sorunlarına yol açtı.

Kripto para birimleri bu yıl düşüşe geçtiğinde, yatırımcılar fonlarını Celsius ve 3AC gibi firmalardan çekmek istediler. Ancak bu tür şirketlerin varlıklarının değerindeki düşüş, geri ödeme taleplerini işleme koyamayacakları anlamına geliyordu. Sonuç olarak, Celsius, Voyager ve diğerleri, sonunda iflas koruması için başvuruda bulunmadan önce para çekme işlemlerini durdurdu.

Bitcoin, kripto fiyatlarında geniş bir toparlanmanın yanı sıra, bir aydan fazla bir süredir ilk kez Çarşamba günü 24.000 doların üzerine çıktı. Dünyanın en büyük dijital madeni parası bugüne kadar yaklaşık %50 değer kaybetti.

Yatırımcılar, önümüzdeki hafta faiz oranlarında Fed’in korkulandan daha az agresif olmasını umuyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Coinbase Yüzde 14 Artış Gösterdi yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.