Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Coinbase, yapay zeka tabanlı müşteri destek platformu Agara'yı satın alıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, Hindistan merkezli yapay zeka tabanlı müşteri destek platformu Agara'yı satın aldığını açıkladı. Şirketin kendi blog sayfasındaki habere göre bu satın alma, Coinbase'in müşteriler için birinci sınıf destek sunma taahhüdünü pekiştiriyor ve Agara'nın makine öğrenimi (ML) ve doğal dil işleme (NLP) konusundaki uzmanlığını Coinbase'in mühendislik ekibine getiriyor. Coinbase, Agara satın almasının şirketin Hindistan'daki teknoloji merkezini oluşturması konusunda da önemli bir adım olduğunun altını çiziyor.

Son birkaç ayda destek personeli çalışan sayısını 5 kat artıran ve yıl sonuna kadar 7/24 telefon desteği ile canlı mesajlaşma sunacağını duyuran Coinbase, müşteri deneyimi (CX) araçlarını otomatikleştirmek ve geliştirmek için Agara'nın "Derin Öğrenme" ve "Konuşmaya Dayalı Yapay Zeka" teknolojisinden yararlanmayı planlıyor. Zira şirket, bu satın alma yoluyla müşterilerine yeni kişiselleştirilmiş, akıllı ve gerçek zamanlı destek seçenekleri sunabilecek.

Hindistan'da dört yıl önce kurulan ve şu anda ABD'de de hizmet veren Agara, bugüne kadar Blume Ventures, RTP Global, UTEC Japan ve Kleiner Perkins'ten 7 milyon dolar yatırım almıştı. Agara, kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullandığı makine öğrenimi ve doğal dil işleme konusunda uzmanlığa sahip. 40'tan fazla kişiyi istihdam eden girişim, dünya çapında birkaç büyük müşteriyi bir araya getiriyor ve Salesforce, Shopify ve Twilio gibi bir dizi popüler hizmetle entegrasyon sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra satın almanın mali detaylarıyla ilgili herhangi bir bilgi de paylaşılmadı. Ancak Coinbase'ten yapılan açıklamada, satın almanın geleneksel kapanış koşullarına tabi olduğu ve bu yıl içinde kapanmasının beklendiği ifadesi yer aldı.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.