Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Coinbase Ukrayna’nın Talebini Reddetti

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Coinbase Ukrayna-nın Talebini Reddetti

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı birçok ekonomik yaptırım kararını gündeme getirdi. Bu durum kripto para sektörünü de etkiledi.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna kripto para borsalarına Rus ve Belaruslu hesapları engelleme talebinde bulunmuştu. Bu talebe ise yanıtlar gecikmedi. Kripto para borsası Coinbase yetkilileri konuya ilişkin şunları ifade etti;

“Bu talep tek taraflı bir yasak, hükümetlerin kendi aralarındaki savaş yüzünden sıradan Rus vatandaşlarını cezalandırılmamalı.”

Kraken ve Binance’ten de Red Cevabı Geldi​


Kraken borsası CEO’su Jesse Powell ise Ukrayna’nın talebi hakkında;

“Bu tarz, taraflı bir adım atmamız mümkün değil. Eğer savaş çıkaran ülkelere yaptırım uygulamaya kalksaydık, ilk olarak Amerika’ya uygulamamız gerekirdi.” dedi.

Ünlü kripto para borsalarından biri olan Binance de Kraken’e benzer bir açıklamada bulunarak bu tarz bir yaptırımın mümkün olmadığının altını çizdi.
Binance ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Rus kullanıcılarını platformdan tek taraflı olarak yasaklama gibi bir planımız yok. Masum kullanıcıları olumsuz etkileyecek her türlü yaptırıma karşı tedbirli hareket etmeye çalışıyoruz. Uluslararası toplumlar yaptırımlarını genişletirse, biz de yaptırımları gerektiği şekilde uygularız.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Coinbase Ukrayna’nın Talebini Reddetti yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.