Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Çinli The9 Madencilik Şirketi Rusya’daki Tesisleri Kullanacak

E

elif tanriverdi

Misafir
2009 yılından beri Nasdaq’ta faaliyet gösteren Çin merkezli The9, Çin’de kripto paralara ilişkin her alandaki kısıtlamalar nedeniyle Bitcoin madenciliği için kullandıkları cihazları Rusya’da bulunan BitRiver tesislerine taşıyacaklarını duyurdu.

The9, 2017 yılında kurulan Moskova merkezli BitRiver ile büyük ölçekli kripto para madenciliği için sunduğu hosting hizmetinden faydalanmak için ortaklık kurdukları açıkladı. Rusya’daki veri merkezlerini çalıştıran BitRiver; kripto para madencilerinin cihazlarındaki aktarılacak veri merkezinin enerji kapasitesinin 100MW olduğunu belirtti. Ancak bu durumun 33.000’den fazla cihazı çalıştırmak yeterli olduğu verilen bilgiler arasındaydı.

Şimdilik iki yıl için yapılan anlaşmada kaç adet cihazın dahil edildiği aktarılmadı. Ancak veri merkezinin toplam kapasitesinin 15MW’lik kısmı The9 şirketi için ayrılacağı belirtildi. The9, madencilik sektörüne bu yılın başında 26.007 tane madencilik cihazı alarak başladı. Ve şirketin ocak ayındaki duyurusuna göre cihazların büyük bir kısmı; Çin’deki Xinjiang, Sichuan ve Gansu bölgelerinde kurulmuştu. Şiker ilerleyen dönemlerde de daha fazla cihaz almayı sürdürdü.

Rusya merkezli BitRiver, Sibirya’da işlettiği veri merkezlerinin enerjisini; üretim fazlası sebebiyle düşük maliyetle tedarik etmek için bölgedeki hidroelektrik santrallerinden yararlanıyor. Geçen hafta BitRiver temsilcisi Roman Zabuga; “Madencilik şirketlerinin Çin’den ayrılmaya başladığını biliyoruz çünkü direkt bize geliyorlar.” dedi.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.