Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Çin’in Sichuan Şehrinde Kripto Para Madenciliği Kapatılacak

E

elif tanriverdi

Misafir
Geçtiğimiz günlerde Sichuan Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Sichuan Enerji İdaresi, yayımladığı bildiride elektrik tedariği nedeniyle faaliyette olan 26 kripto para madenciliğinin kapatılması talebinde bulundu.

Bitcoin madenciliğinin ana merkezlerinden biri olan hidroelektrik zengini Sichuan, bölgedeki madencilik faaliyetlerini kısıtlama kararı aldı. Enerji üreticilerine kripto para madencilerine uygulanacak yaptırımlar ile ilgili gönderilen bildiride; bazı kripto para madencilerini doğrudan etkilerken, tam olarak nasıl sonuçlar doğuracağı bilinmiyor. Gönderilen resmi bildiride 26 kripto para projesinin ismi açıklandı. Tedarik edilen enerjinin, en geç 20 Haziran’a kadar kesilmesi isteniliyor.

Bu kripto para projelerinin yer alma sebebi açıklanmazken; bazıları kendilerinden beklenen standartları 2020 yılı itibarıyla yerine getirdi. Gerekli denetimlerin 25 Haziran’a kadar yapılması gerekiyor. Bu karar ilk olarak orta ve büyük ölçekli kripto para madencilerini etkiyeceği düşünülüyor. Daha sonra aynı yaptırımların küçük çaplı madencilere de uygulanacağı öngörülüyor. Söz konusu denetimlerin kapsamı ise net olarak bilinmiyor. The Block ekibinden Wolfie Zhao yaptırımlarla ilgili; “İşin kötü yanı; bu 26 madencinin çoğu, gerekli ücretleri ödeyip devlet yönetimindeki hidroelektrik tüketim bölgelerinde faaliyet gösterme izni aldı. Şimdi birçok küçük madenci, bu yaptırımdan radara yakalanmadan kaçabilir ama olan, listedeki madencilere oluyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.