Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Çin’in İlk Bitcoin Borsası Faaliyetlerini Durdurdu!

E

elif tanriverdi

Misafir
Çin’in ilk Bitcoin borsası BTCChina, ülkedeki kripto para sektörü için uygulanan yasak ve sıkı önlemler nedeniyle kripto paralar ile ilgili operasyonlarını durdurma kararı aldı.

Son günlerde Çin’de, kripto paralar ve madenciliği üzerine çok ciddi kararlar ve sert tedbirler alındı. Kripto para madenciliğinin yasaklanması ve tesislerin kapatılması sektörün liderlerini dahi sarstı. Çünkü hükümet, bankalara dahi kripto para işlemlerine aracılık etmemesi gerektiğini emretti. Tüm bu olaylar BTC fiyatını da ciddi şekilde etkilemesine sebep oldu.

Huang Xiaoyu ve Yang Linke ortaklığı ile 2011 yılında kurulan BTCChina; yerel haber organlarına göre Bitcoin faaliyetlerini durdurdu. South China Morning Post’un aktardığı bilgilere göre şirket; Singapur’da kayıtlı Bitcoin borsası ZG.com hisselerini aşağı yukarı bir yıl önce Dubai’deki vakfa sattığını açıkladı.

Çin’in ilk Bitcoin borsası BTCChina’ın borsa tarafı, 2018’de Hong Kong merkezli bir blok zinciri yatırım fonu tarafından satın alındı. Ancak BTCC, kripto para alım satım faaliyetlerini tamamen durdurdu. Açıklamalarına göre, kripto para al-sat işlemleri yerine blok zincirinin diğer kullanım alanlarına yönelecekler.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.