Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Çin Yasaklara Rağmen Bitcoin Madenciliğinde İlk Üçte

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Çin Yasaklara Rağmen Bitcoin Madenciliğinde İlk Üçte

Bitcoin madenciliği hakkındaki Cambridge Alternatif Finans Merkezi (CCAF) raporundaki yeni veriler; Çin’in küresel hash gücü açısından hala ikinci sırada olduğunu gösteriyor. CCAF araştırmacılarına göre Çin; Bitcoin’in küresel hash oranının yaklaşık %22’sine hakim.

Amerika Birleşik Devletleri şu anda %37,69 ile lider durumda yer alıyor. Listenin 3 ve 4. sıralarında ise Kazakistan ve Rusya var. Cambridge Alternatif Finans Merkezi, 2022 hashrate istatistiklerini vurgulamak adına kuruluşun bitcoin madenciliği verilerini ve haritasını güncelledi. Temmuz 2021’de ise CCAF’ın Çin’in hash oranının %46 düştüğünü gösteren verilerini paylaşmıştı.

O zamanlar, Çin hükümeti bitcoin madenciliğini yasaklamıştı. Ardından ülkedeki madencilerin çoğu yeniden konumlandırıldı. Bununla birlikte, en son CCAF istatistikleri, Çin’in Bitcoin (BTC) ağına adanmış küresel hash gücü açısından en büyük ikinci lider olması nedeniyle Çin’in hash oranının hala çok belirgin olduğunu gösteriyor. Çalışmanın yazarları, Çin’de bulunan madencilerin konumlarını gizlemek için büyük olasılıkla sanal özel ağlardan (VPN’ler) yararlandığına inanıyor.
Rapor, Çin’in toplam Bitcoin ağı hash oranındaki payının %21,11 olduğunu gösteriyor. CCAF’ın verileri, kuruluşun ortak madencilik havuzları Foundry, Poolin, Viabtc ve Btc.com’dan toplanıyor. Ayrıca Çin’den kaynaklanan hash oranlarının bir kısmı VPN’lerden yararlanmıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Çin Yasaklara Rağmen Bitcoin Madenciliğinde İlk Üçte yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.