Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Çin Ekonomiye Destek için Dijital Yuan Dağıtıyor

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Çin Ekonomiye Destek için Dijital Yuan Dağıtıyor

Çin Covid kapanmaları dolayısıyla zarar gören ekonomiye destek olmak için 3 bölgede dijital yuan dağıtımı kararı verdi. Yerel kullanımı artırmak ve halka destek amacıyla dağıtılan dijital yuan’ları kazananlar ise kura ile belirlenecek.

e-CNY olarak da bilinen dijital yuan’ın dağıtımı bugünden itibaren; Shenzhen, Guangzhou ve Xiong’an bölgelerinde yapılacak.

Son Dönemin En Büyük Krizlerinden


Çin’de kısa süre önce yeniden baş gösteren koronavirüs salgını nedeniyle başkent Pekin ve ülkenin en önemli liman kenti olan Şangay’da ciddi kapanmalar söz konusu oldu. Özellikle bu durumdan ötürü Şangay limanına giremeyen ve beklemek zorunda kalan gemiler yük indirmelerine yapamıyor. Bu sebepten dolayı dünyadaki tedarik zincirine çok ciddi zarar verdiği biliniyor.

Çin başbakanı Li geçtiğimiz Perşembe günü krizle mücadele anlamında yeniden büyümenin sağlanması için şehir, belediye ve kırsal bölge liderlerine talimat vermişti.
Çin, dijital yuan denemelerini 2020 yılı başından bu yana sürdürmekte. Şu anda dünyada belirli bölgeler ile kısıtlı olsa da, merkez bankası dijital parasını kullanan iki ülkeden biri konumunda.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Çin Ekonomiye Destek için Dijital Yuan Dağıtıyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.