Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Çin Bitcoin’e Karşı Sert Önlemlerine Devam Ediyor

B

Buğra Töge

Misafir
Bir süredir kripto para piyasasına ilişkin katı önlemleri ve açıklamalarıyla piyasaları etkileyen Çin, bu sefer de Merkez Bankası (PBOC) ile bir hamle yaptı. Çin Merkez Bankası yaptığı açıklama ile kripto para bağlantılı tüm işlemlerin yasa dışı olduğunu duyurdu. Bu sert duyuru ile bir kaç gündür yukarı yönlü seyreden Bitcoin fiyatını da etkiledi.

Bir kaç gündür yükselişte olan Bitcoin fiyatı Çin’den gelen haberle 43 bin doların altına düştü. Kripto para piyasasına karşı mesafeli duran Çin son bir senedir önlemleri iyice sıkılaştırdı.

PBOC’dan yapılan son açıklamayla itibari para ve kripto para arasındaki tüm hizmetler artık yasa dışı. Bu açıklama ile gözler ülkede OTC hizmetleri veren Huobi, OKEx ve Binance platformların üstünde.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.