Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi ChatGPT dengeleri değiştirdi: Google, 8 Şubat'ta arama ve yapay zeka odaklı bir etkinlik düzenliyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Son dönemde yapay zekaya olan talebin ne denli arttığını her fırsatta belirtiyoruz. Bu talebin artışı ile birlikte, gerek teknoloji devleri gerekse irili ufaklı birçok girişim yapay zeka odağında hamleler yapmaya başladı. Özellikle OpenAI'ın ve şirketin ChatGPT ürününün varlığı, büyük şirketleri yeni adımlar atma konusunda teşvik etti.

Hatırlarsanız çok değil, birkaç hafta önce Google, ChatGPT'ye rakip bir ürün çıkarmayacağını açıklamıştı. Ancak sadece birkaç haftada işler değişti. ChatGPT gittikçe daha popüler hale geldi ve Google'ın da bu nedenle yapay zekaya hız verdiği; hatta ChatGPT'ye benzer bir ürün geliştirdiği haberi paylaşıldı. Üstelik arama devinin yapay zeka ile ilgili tek hamlesi belli ki bu da değil. Zira The Verge'ün haberine göre Google, önümüzdeki hafta arama ve yapay zeka konulu bir etkinlik düzenliyor.

Google, 8 Şubat'ta insanların bilgiyi nasıl aradığını, keşfettiğini ve bilgiyle nasıl etkileşim kurduğunu yeniden tasarlamak için yapay zekanın gücünü kullanarak, kişinin ihtiyacı olanı bulmayı her zamankinden daha doğal ve sezgisel hale getiren süreçleri anlatacağı bir etkinlik düzenleyecek. 40 dakikalık etkinlik, YouTube üzerinden Türkiye saatiyle 16.30'da yayınlanacak. Etkinlik, Paris'te canlı olarak gerçekleştirilecek.

Paylaşılan bilgilere göre Google etkinlikle Google Lens, Çeviri, Alışveriş ve Haritalar gibi ürünleri hakkında bazı açıklamalar yapacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.