Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Changpeng Zhao Binance Hakkında Açıklama Yaptı!

E

elif tanriverdi

Misafir
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance; tüm dünyada regülatörlerin beklentilerini karşılamak için daha merkezi bir yapılanmaya gideceklerini açıkladı.
  • Binance’in CEO’su Changpeng Zhao; Binance’in merkezsiz yapılanma modelinden memnun olmadığını söyledi.
  • South China Morning Post’a konuşan isim, “Dört yıl önce bu işe başladığımızda merkezsiz bir model benimsemek istedik. Ancak regülatörlerin sorduğu çok basit sorulara yanıt veremedik… Regülatörler bundan memnun kalmadığı için bazen bizi şüpheli dahi buluyorlar.” dedi.
  • 2017 yılında kurulan Binance; geçen ayki 751 milyar dolarlık spot ve 1.9 trilyon dolarlık türev hacmi ile sektörün her iki alanında da lider konumunda.
  • Çalışma şekillerini değiştirmeye başladıklarını açıklayan Zhao, “Merkezi borsayı işletmek için merkezi olmamız lazım. (Borsanın) arkasında cap table’ı belli, yatırımcıları belli, düzgün bir yönetim kurulu bulunan ve düzgünce yönetilen, KYC/AML prosedürlerini şeffafça uygulayan merkezi bir kuruluşun bulunması gerekiyor.” dedi.
  • Bu ay Binance müşterini-tanı sürecini tamamlamadan da işlem yapmasına imkan tanıyordu. Bu değişimle her kullanıcısına kimlik doğrulama şartı getirdi.
  • Eskiden regülatörlerin kendileriyle iletişime geçmesini bekleyen borsa, yasal uyumluluktan sorumlu kadrolarını büyütmeye başladı. Böylece regülatörler ile kurulan ilişkilerde ilk adımı Binance atmış oldu.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.