Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Büyük Bir NFT Yatırımcısı Şakayla 100 ETH Kaybetti

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_nft_eth-1024x682.jpg

Bored Ape Yacht Club‘da 57 adet dijital sanat eserine sahip olan büyük bir NFT yatırımcısı, şaka yoluyla 150.000 dolar değerinde 100 ETH kaybettiğini açıkladı.Yatırımcı Franklin Caldwell, temelde bir NFT olarak basılmış, okunabilir biçimde bir kripto cüzdan adresi olan Ethereum Name System (ENS) adı verilen bir alana şaka yollu teklif vererek 100 ETH kaybettiğini söyledi.

What phrase or meme do you want me to have the ens bot tweet out as a .eth address with a 100 WETH bid? Lol I would have to mint the ENS address myself too.

— Franklin (58 apes) (@franklinisbored) July 19, 2022

ENS etki alanları, kripto dünyasının karmaşık cüzdan adreslerinin daha kolay okunabilmesi için bir çevirme yöntemidir. Bu durum, web sitelerinin, tarayıcınızdaki normal .com alan adlarını bilgisayarların bir web sitesi bulmasına yardımcı olan IP adreslerine dönüştürmek için Alan Adı Sistemini veya DNS’i nasıl kullandığına benzer bir yöntemdir.


“Web3 is going just great” adlı blogunda kripto hikayelerine yer veren Molly White’a göre Caldwell, stop-doing-fake-bids-its-honestly-lame-my-guy.eth adlı bir ENS alanı yarattı ve bunun için 100 ETH teklif verdi.

Birisi ona şakaya varan bir şey için yaklaşık 2.900 dolar değerinde 1.9 ETH teklif ettiğinde son gülen kişi olduğunu düşündü. Caldwell, 150 bin dolar değerindeki 100 ETH teklifini iptal etmeyi unuttuğu için satın alan kişinin 100 ETH ile kaçabildiğini fark edemedi.

Ayrıca Caldwell, tüm teklifi geri vermesini umarak 1.9 ETH’yi kişiye geri ödediğini söyledi, ancak bu işlem hiçbir işe yaramadı. Twitter’da @8892OS taka ismini kullanan satıcı, yanıt olarak attığı tweette, “Bu adamı 100 ETH için dolandırdım ve az önce bana bir 1.9 ETH daha mı gönderdi?” dedi.

i ripped this guy off for 100 eth and he just sent me another 1.9? pic.twitter.com/TXtBxqvkhB

— 8892 (@8892OS) July 20, 2022

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Büyük Bir NFT Yatırımcısı Şakayla 100 ETH Kaybetti yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.