Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto BTC 20 Milyon Dolara Ulaşırsa, Bitcoin 100 Kat Enerji Tüketecek

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_bitcoin_madenciligi-1024x518.png

Son veriler, BTC madenciliğinin her yıl dünya tarafından tüketilen toplam elektriğin yüzde 0.16’sını tükettiğini gösteriyor.Bitcoin enerji tüketimi, birkaç yıldır tartışma konusu oldu. Son zamanlarda, Avrupa Merkez Bankası (ECB), Bitcoin’in enerji tüketimi hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Ayrıca, İş Kanıtı (PoW) protokolünü fosil yakıtlı arabalarla karşılaştırdı.

BTC, enerji tüketimi için ısı elde etmeye devam ederken, bir geliştirici konuya yeni bir ışık tutuyor. BTC geliştiricisi ve “Bitcoin: A Work in Progress” kitabının yazarı Sjors Provoost, BTC’nin gelecekteki enerji kullanımı hakkında bilgiler verdi. Bitcoin’in mevcut enerjinin 100 katını tüketmesi için BTC fiyatının 20 milyon dolara ulaşması gerektiğini belirtti.


BTC’nin enerji tüketimi tüm dünyada tartışmalara yol açtı. Bitcoin’in yüksek enerji tüketmesinden dolayı Çin geçen yıl BTC madenciliğini yasakladı. Ancak Bitcoin savunucuları, BTC’nin önyargısının anlaşılmamasından dolayı eleştirmenlerin Bitcoin’in enerji kullanımı hakkında yanlış sonuçlar çıkarmasına yol açtığını savunuyorlar.

Bitcoin geliştiricisi Matt Odell geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in dünyanın boşa harcanan elektriğinin yüzde 0,49’unu tükettiğini gösteren bir grafik yayınladı. Bu aynı zamanda dünya genelinde tüketilen toplam elektriğin sadece yüzde 0.16’sını oluşturuyor. Sjors Provoost, BTC’nin enerji kullanımının, Bitcoin ağının önceden programlanmış değişiklikleriyle orantılı olarak artacağına dair bazı görüşler sağladı.

Sjors Provoost, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “10 yıl içinde blok sübvansiyonu az çok 10 kat daha düşük olacak. Bugünkü enerji kullanımının 100 katını elde etmek için, BTC o zamana kadar 20 milyon dolardan işlem yapmak zorunda kalacaktır.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!BTC 20 Milyon Dolara Ulaşırsa, Bitcoin 100 Kat Enerji Tüketecek yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.