Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Brezilya, Yaklaşık 29 Milyon Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu!

E

elif tanriverdi

Misafir
Brezilya polisi, şu ana kadar ülkede el koyulan en büyük kripto para operasyonunu gerçekleştirdi. Söz konusu operasyonda yaklaşık olarak 29 milyon dolar; yani 240.7 milyon lira değerinde kripto parayı ele geçirdi.
  • CNN Brasil’in yayımladığı habere göre; kripto para yatırımcılarını hedefledi düşünülmekte. Söz konusu operasyonda saadet zincirini çökertmek için düzenlenen Kryptos adlı operasyonda 5 kişi tutuklandı.
  • Tutuklanan isimler arasında Brezilya ‘nın baş kenti olan Rio de Janeiro’da Bitcoin hakkında danışmanlık hizmeti veren; Glaidson Acacio da yer aldığı da açıklandı.
  • Acacio’nun insanlara %15’e kadar varan oranlarda getiri vadeden bir saadet zincirinin parçası. Bu nedenle söz konusu zincir içerisinde şu ana dek yüklü miktarda para transferi yaptığından şüpheleniliyor.
  • 15 farklı arama izni alındıktan sonra düzenlenen operasyonda 150 milyon reallik kripto paraya ek olarak; bazı belgeler, lüks saatler, mücevherler, yaklaşık 30.5 milyon lira değerinde nakit para; ve 21 adet lüks arabaya el kondu.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Benzer konular Forum Tarih
E Elektronik Para 0 210

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.