Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Brezilya merkezli banka Itaú Unibanco, kripto alım satım hizmetini başlattı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Brezilya merkezli banka Itaú Unibanco, yatırım platformu üzerinden kripto alım satım (trading) hizmetini yayına aldı. Brezilya'nın en büyük kredi kurumu olan Itau Unibanco, aynı zamanda dijital varlıkların alım satımı için pazara giren yerel oyuncular arasında yerini almış oldu.

Dijital Varlıklar Yöneticisi Guto Antunes, verdiği bir röportajda Itaú Unibanco'nun verdiği yeni hizmet kapsamında ilk olarak bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) alım satımı başlatacağını, ilerleyen dönemde diğer kripto paraları da platforma ekleyeceğini ifade etti.

Guto Antunes, diğer kripto paraları desteklemek üzere platformun genişleteceğini belirtirken, gerçekleştirecekleri genişlemenin ülkedeki yasal düzenlemelerle de ilişkili olacağını dile getirdi.

Itau, bu yeni hizmet ile birlikte Brezilya'da faaliyet gösteren kripto borsası MB ve yatırım bankası BTG Pactual'ın dijital varlıklar birimi Mynt gibi yerel şirketlerle rekabet etmesini sağlayacak. Aynı şekilde Itaú, Binance gibi kripto alanının önde gelen borsalarıyla da rekabet içinde olacak.

Antunes'in aktardıklarına göre; Itaú, kullanıcıların varlıklarını koruyan bir emanetçi olarak da hareket edecek. Bu da bankanın piyasadaki rakiplerinden ayrışmasını sağlayacak.

Bu arada geçtiğimiz ay, Brezilya'da iki yerel oyuncunun kripto piyasasından ayrıldıklarını açıkladığını belirtelim. Aracılık ve yatırım şirketi XP, kripto hizmetini kapatmasına dair herhangi bir gerekçe göstermezken, J&F holdingine ait finansal hizmetler firması PicPay, yasal açıdan düzenleyici belirsizliklerinin sebep gösterdi. Itaú, piyasadaki boşluğu doldurmak üzere harekete geçmiş olabilir.

Son dönemde büyük bankaların gözünü kriptoya çevirdiğine daha sık şahit olmaya başladık. Örneğin, bankacılık sektörünün İspanya'daki devlerinden Santander, dijital varlıklar için self-custody odaklı bir saklama modeli uygulamayı planlıyor. Geçtiğimiz haftalarda Santander Private Bank, bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) alım-satımı özelliklerini yayına almasıyla gündeme gelmişti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.