Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bluesky Yönetim Kuruluna Jack Dorsey Katıldı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Bluesky Yönetim Kuruluna Jack Dorsey Katıldı

Twitter’ın projesi Blueksy’ın yönetim kuruluna Jack Dorsey da katıldı. Projenin amacı ise sosyal medya şirketlerinin işleyişini yeniden inşa etmek.

Pazartesi günü, Twitter tarafından finanse edilen proje Bluesky projesinin yönetim kuruluna, Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey katıldı.

Jack Dorsey, Bluesky projesini 2019’da duyurmuştu. Bluesky CEO’su Jay Graber pazartesi günü yayınladığı blog yazısında ise yaklaşımlarını gösteren bir prototip oluşturup yayınlayacağını belirtti.

Bluesky’ın hedefi farklı sosyal medya şirketlerinin aynı standartta çalışmasını sağlayan bir sistem oluşturmak. Yürütülen çalışmaların üzerinde durduğu noktalar ise; Merkeziyetsiz web ekosistemini kavramak ve sosyal medya üzerine inşa edilmesi gereken teknolojilere ilişkin temel ilkeleri belirlemek.
Ayrıca platformlar arasında çalışan uygulamalar oluşturulması için geliştiricilerin desteklenmesi hedefleniyor. Kullanıcılar için ise hizmetler arasında kolayca geçiş yapmalarına olanak tanıyan bir teknoloji üzerinde çalışılıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Bluesky Yönetim Kuruluna Jack Dorsey Katıldı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.