Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Blockchain geliştirme platformu QuickNode, 800 milyon dolar değerleme ile 60 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Blockchain geliştirme platformu QuickNode, 800 milyon dolar değerleme ile 60 milyon dolar yatırım aldı. 10T Holdings liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Tiger Global, Seven Seven Six Ventures ve QED Investors katılım gösterdi.

Bu yeni yatırım turu ile birlikte şirketin toplam yatırım miktarı 105 milyon dolara ulaştı. Bu noktada Y Combinator mezunu girişimin yaklaşık 15 ay önce A serisi yatırım turunda 35 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

Girişimin faaliyet alanı​


Alexander Nabutovsky, Manuel Kreutz ve Dmitry Shklovsky tarafından 2017 yılında kurulan QuickNode, sağladığı API'ler, analiz araçları ve makaleler aracılığıyla kullanıcıların Web3 uygulamaları geliştirmelerini sağlıyor. Girişimin müşterileri arasında OpenSea, Adobe, Chainalysis, Coinbase, Dune Analytics ve Nansen gibi alanının önde gelen isimleri yer alıyor.

QuickNode, Bitcoin, Ethereum, Solana, Polygon, BSC, Avalanche ve Arbitrum dahil olmak üzere toplamda 16 blockchaini destekliyor. Nabutovsky'nin aktardıklarına göre, girişim yıl sonuna kadar 5 blockchaini daha desteklemeyi hedefliyor.

Girişimin öne çıkan verileri​


Nabutovsky, platformun yüzde 99,99 çalışma süresi ile 200 milyardan fazla API isteğini işlediğini belirtiyor. Bu da yılda 4 günlük bir kesintiye denk geliyor. Platformda 50 binden fazla geliştirici bulunuyor. QuickNode'un 2022'nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde gelirlerinde yüzde 300 artış gördüğünü de ekleyelim.

Girişimin hedefleri​


QuickNode ilerleyen dönemde Blockchain'in AWS'si ya da Azure'u olmak istiyor. Bu hedefle birlikte şirket, aldığı yatırımı, yeni bölgelere açılmak ve genişlemek için kullanacak. A serisi yatırım turunda 20 kişilik ekibini 120 kişiye çıkaran girişim, ekibini genişletmenin ötesinde, blockchain benimsenmesinin yaygınlaşması için çalışacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.