Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Biyoteknoloji şirketi Selux Diagnostics, 48 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Biyoteknoloji şirketi Selux Diagnostics, 48 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 48 milyon dolarlık yatırım turuna RA Capital Management liderlik etti. ABD merkezli girişimin yatırım turunda Northpond Ventures, Sands Capital ve Schooner Capital yer aldı.

Şirket, yeni yatırımı Ar-Ge çalışması yapmak ve geliştirdikleri ürünün ticarileştirilmesi için gerekli olan regülasyon süreçlerinin tamamlamak için kullanacağını açıkladı.

2014 yılında Eric Stern ve Aleksandar Vacic tarafından kurulan Selux Diagnostics, süper bakteri enfeksiyonlarına karşı savaşmak ve antimikrobiyal direnciyle mücadele etmek için çalışan bir biyoteknoloji şirketi olarak konumlanıyor. Şirket, kişisel antibiyotik tedavisinin seçimini hızlandırmak için yeni teknolojiler geliştiriyor.

Geleneksel antibiyotiklerin etkisiz hale gelmesi veya azalması, tedavi seçeneklerini sınırlar ve enfeksiyonların kontrol altına alınmasını zorlaştırıyor. Bu durum, daha uzun hastane kalışlarını, daha yüksek maliyetleri ve hatta ölümleri beraberinde getirebiliyor.

Selux'un geliştirdiği teknolojiler, hastaların daha hızlı ve daha doğru tedavi almasını sağlayarak, hastane enfeksiyonları ve antibiyotik direncinin yayılmasını önlemeye yardımcı oluyor. Özellikle, Next Generation Phenotyping (NGP) Sistemi gibi çözümler, mevcut standartlardan çok daha hızlı sonuçlar sağlayarak tedavi sürecini iyileştiriyor. Bu da hasta bakımının etkinliğini artırabiliyor, hastane kalışlarını kısaltabiliyor ve hastane enfeksiyonlarının yayılmasını önlüyor.

Selux, antibiyotiklerin gereksiz kullanımını azaltarak, antibiyotik direncinin artmasını engellemeye de yardımcı oluyor. Bu da gelecekteki antibiyotik tedavilerinin etkinliğini korumak için kritik önem taşıyor. Selux Diagnostics, sağlık sektöründe hastane enfeksiyonlarını önlemek ve antibiyotik direnciyle mücadele etmek için daha etkili bir çözüm sunmayı amaçlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.