Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Biyoteknoloji şirketi Atomic AI, Playground Global liderliğinde 35 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Biyoteknoloji şirketi Atomic AI, Playground Global liderliğinde 35 milyon dolar yatırım aldı. ABD merkezli şirketin A Serisi yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Factory HQ, 8VC, Greylock, AME Cloud Ventures, NotBoring ve GitHub'ın eski CEO'su Nat Friedman, Curai'nin CEO'su Neal Khosla Doug Mohr ve Arc Institute kurucu ortağı Patrick Hsu vardı. Raphael Townshend tarafından kurulan şirketin toplam yatırım miktarı 42 milyon dolara çıktı.

Mayıs 2021 yılında faaliyete geçen şirket, ilaç keşfine odaklanıyor. Yapay zeka teknolojisini kullanarak RNA tabanlı ilaçlar üretmek için çalışıyor. RNA’nın işlevsel olduğuna inanan Raphael Townshend, bu konunun bir tedavi yöntemi olarak takip etmeye değer olduğunu düşünüyor. Bir taraftan RNA'nın ana görevi protein sentezini gerçekleştir. RNA protein sentezi için gerekli bilginin alıcıdan vericiye taşınmasını ve kopyalanmasını sağlayarak genetik kod bilgisini transfer ediyor. Yani insan bedeninde RNA pek çok biyolojik olayda önemli bir yapı taşıdır.

Yapay zeka (AI) ve makine öğreniminin kullanımı, ilaç keşif ve geliştirme süreçlerini hızlandırıyor. 2021'in Ağustos ayında Kanadalı Deep Genomics, yapay zeka destekli RNA tedavisi için 180 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. 2015 yılında Brendan Frey tarafından kurulan ve ilaç keşfinde yeni bir dönemi başlatan şirketler arasında yer alan şirkete CPP Investments, Fidelity Management & Research Company LLC, Alexandria Venture Investments, Amplitude Ventures, Khosla Ventures, Magnetic Ventures ve SoftBank Vision Fund 2 tarafından yatırım yapıldı. Şirketin toplam yatırımı 236,4 milyon dolara çıktı.

Deep Genomics hedefi, yeni bir genetik ilaç evreni oluşturmak. Yani RNA verileri aracılığıyla genetik olarak tanımlanmış hastalıklara alternatif tedaviler geliştirmek.1000'den fazla moleküler bileşiğin sanal kütüphanesini oluşturan şirket, bu nedenle genetikçileri, biyologları, kimyagerleri ve ilaç geliştiricilerle çalışıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.