Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Bitlo'dan içinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler: Sepet Tokenlar

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Kripto varlık platformu Bitlo geliştirdiği yeni ürün ile Sepet Tokenları listelemeye başladı. Sepet tokenlar, endeks benzeri tahsisler aracılığıyla aynı anda birden fazla kripto para birimine yatırım yapmayı herkes için daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

Kripto piyasası içinde farklı temaları kapsayan sepetler ile tek bir token yönetiminde, sepetin parametrelerine dayalı uygun kripto paralar satın alınıyor. Sepet tokenlar aracılığıyla yatırımcılar portföylerini çeşitlendirebiliyor ve sırayla her bir kripto varlığın taşıdığı riski azaltabiliyor.

İçinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler​


Bu noktada "sepet token"ın ne olduğunu da açıklamak gerek. Sepet tokenlar, en basit tabirle içinde birden fazla kripto paranın yer aldığı ve bir token ile yönetilen sepetler olarak tanımlanabilir. Bir sepet token, kripto para birimi alanında kullanıldığında, tek bir varlık olarak yönetilen bir dijital para birimi koleksiyonunu ifade ediyor. Aynı zamanda yatırımcılarının her bir para birimini ayrı ayrı ve sürekli olarak izleme ihtiyacını en aza indiriyor.

Bitlo kurucusu ve CEO'su Mustafa Alpay'ın bizimle paylaştığı bilgilere göre, sepet tokenlar tematik ve en popüler kripto paraları kapsayacak şekilde oluşturuldu. Token 10 en popüler 10 kripto parayı kapsarken, Token Metaverse de metaverse alanındaki en kaliteli projeleri kapsıyor. Toplam planlanmış 6 adet sepet tokenı bulunuyor ve Alpay, bunlardan ilk üçü olan TKN10, TMETA ve TPLAY'in yayına alındığını belirtiyor.


Avalanche üzerinde inşa edildi​


Avalanche üzerinde inşa edilen sepet tokenların içerikleri oran olarak değil miktar olarak belirleniyor. Bu da sepet içerisinde kripto paraların fiyat oranları sürekli değişim gösterdiği anlamına geliyor. Token sepetlerin içeriklerin, her üç ayda bir içerdikleri kripto paraların fiyatlarındaki aşırı değişimlere göre Bitlo araştırma ekibi tarafından yeniden revize edileceğini altını çiziyor. Mustafa Alpay, sepetlerin kapsamına yeni kripto para eklenip çıkarılabileceğini; bu değişimler yapılırken kesinlikle token fiyatında değişim olmayacağını söylüyor.


Tüm bunlar hayata geçirilirken kripto varlık projelerinin taşıdıkları potansiyeli kaybedebileceği de göz önünde bulundurulmuş. Bu nedenle olası durumların hepsi yatırımcılarla şeffaf bir şekilde paylaşılıyor. Sepet tokenları da bir kripto para oldukları için ne kadar üretildiklerinin blockchain üzerinden takip edileceği bilgisi mevcut. Kısacası sepet içersindeki kripto varlıklar da sürekli takip edilebilecek.

Son olarak, her bir sepet tokenı için market oluşturulmuş olunması nedeniyle 7/24 alım ve satımın devam edeceği vurgulanıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.