Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bitcoin.org Web Sitesine DDoS Saldırısı Düzenlendi!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Bitcoin.org sitesi, Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısına uğradı. İsmi bilinmeyen ancak “Cobra” takma adına sahip Bitcoin.org’un sahibi; saldırganların fidyeyi almadıkları takdirde saldırılara devam edeceklerini söyledi.
Son dönemde hızla artan fidye saldırılarına Bitcoin.org web sitesi de eklendi. Cobra Twitter üzerinden yaşadığı olayları takipçilerine şu sözlerle ifade etti; “Bitcoin.org, dev bir DDoS saldırısı altında ve Bitcoin olarak istedikleri fidyeyi vermediğim sürece devam edeceklerini söylediler. Uzun zamandır bu kadar rencide olduğumu hatırlamıyorum. Pislik herifler…”

2020 yılının Aralık ayında da buna benzer saldırıya uğrayan Bitcoin.org kısa süreliğine kapanmıştı. Cobra’nın açıklamalarına göre saldırılar genellikle Bitcoin’in ATH seviyelerinde olduğu dönemlerde yapılıyor. Fakat bu kez Bitcoin’in son ATH’sinden neredeyse %50 düşmüş bir dönemde yapılması dikkat çekti.Cobra, geçtiğimiz ay, uzun süredir kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu belirten Craig Wright’a karşı bir telif hakkı davasını kaybetti. Çünkü kimliğini gizlemek için mahkemeye gelmemişti. Hatta bu yüzden avukat da tutamayarak, kendisini savunma şansını da kaybetmişti. Mahkemenin sonucunda Cobra Bitcoin whitepaper’ını Bitcoin.org sitesinden kapatmak zorunda kaldı. Ayrıca, İngiltere’den Bitcoin Core yazılımına ulaşım engellemişti. Kripto para evreninin bilinen ismi, yine bir İngiliz olan Blockstream CEO’su Adam Back ise bu durumu “gereksiz” olarak yorumlamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Bitcoin.org Web Sitesine DDoS Saldırısı Düzenlendi! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Benzer konular Forum Tarih
E Elektronik Para 0 40

Benzer konular

Reklam