Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bitcoin Neden 58 Bin Dolara Kadar Düştü?

E

elif tanriverdi

Misafir
ABD Hazine Bakanlığı’ndan beklenen sabit koin raporu için zaman daralırken Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda düşüş yaşıyor.

Bitcoin, bugün kısa sürede % 5’den fazla düşüş yaşayarak 58 bin dolara kadar geriledi. Bu geri çekilmenin ardından Ethereum %5, Cardano %10, XRP %8 ve BNB %6.5’lik düşüş yaşadı. Piyasadaki bu geri çekilme DOGE’da da yaklaşık %15’lik bir düşüşe sebep oldu.

Bybt verilerine göre, son bir saatte yaklaşık 530 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildi. Bu süre zarfında 150 binden fazla trader pozisyonlarını zararla kapatıldığı hesaplandı.

Bitcoin ve kripto paralardaki bu düşüş, ABD Hazine Bakanlığı’ndan beklenen sabit koin raporu beklenirken yaşandı. Bloomberg’in haberine göre de uzun zamandır beklenen söz konusu rapor, bu hafta içinde yayımlanacak.

İddiaya göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 135 milyar dolarlık sabit koin piyasasında regülasyonlardan sorumlu kurum olabilir. Bu hafta yayımlanması beklenen raporda bakanlığın bu konuya değineceği belirtiliyor.

Diğer yandan G7 ülkelerinin kurduğu ve birçok ülkenin de dahil olduğu Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF) başkanı Marcus Pleyer; geçtiğimiz günlerde kripto para şirketleri için yeni bir rehber yayımlayacaklarını söylemişti. Söz konusu bu kılavuz da yarın yayımlanması bekleniyor. Ayrıca G7 ülkeleri, kılavuzda belirtilen kuralları uygulamak zorunda.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.