Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Birinci Sınıf .TR Domain Nasıl Alınır?

Theaa

Uzman Üye
Uzman Üye
Trabis ile ilgili konuyu okuduktan sonra, com.tr / net.tr / org.tr 'nin belgesiz alınabilecek olması heyecan verdi. Bende forum içeriğinin yetersiz olduğunu fark edip, Trabis ile ilgili araştırmalarımı derinleştirmeye karar verdim.

Bu süreç içerisinde edindiğim domain.tr benzeri, sadece TR ile biten domain nasıl alınır içeriğini paylaşmak istedim.

Konuyu hiç uzatmadan, alanadı.tr yani .TR ile biten domainleri şuan için tahsis edemediğimizi belirteyim. Ancak bu uzantı için tarih verilmiş. Şuan için bilinmeyen Trabis'in aktif edileceği tarihten 1 yıl sonra, .tr uzantılı domain tahsis edilebilecek. Böylece, bu konuyu paylaştığım Şubat 2022'ye göre 12-13 bir ayda benden olsun 14 ay sonra, TR domain alınabilir olacak.

.TR domain için gerekli evraklar?

Belgesiz olacağını düşündüğüm .TR uzantılı domain tahsis süreci hakkında herhangi bir belge bilgisi şuan için bulunmuyor. Her şeyi zaman gösterecek.
 

Metaren

Administrator
Yönetici
Böylece, bu konuyu paylaştığım Şubat 2022'ye göre 12-13 bir ayda benden olsun 14 ay sonra, TR domain alınabilir olacak.
Bol keseden bugüne göre 2 ay süre eklemişsin. Umarım öyle sonuçlanmaz. Ön sipariş'ten hangi domainleri alabileceğimiz henüz belli değil ve bu durum heyecan verici.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.