Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi BinBin, 1000 scooter'la Bulgaristan operasyonunu başlattı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Türkiye'de mikromobilite alanında faaliyet gösteren BinBin, ilk yurt dışı yatırımını Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yaptı. BinBin, 1000 scooter’la Bulgaristan pazarına girdi.

BinBin CEO’su Kadir Abdik, mikromobilite ekosistemi içinde istikrarlı bir biçimde büyüdüklerini belirterek, mikromobilite ulaşım çözümlerini yurt dışındaki kullanıcıların hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Abdik, yurt dışında faaliyet göstermek için ilk olarak Sofya'nın seçilmesinde nüfusundan coğrafi özelliklerine, toplu taşıma imkanlarından kullanıcı eğilimlerine pek çok kriterin etkili olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin mikromobilite alanındaki dönüşüm yolculuğunun önemli bir parçası olduklarını vurgulayan Kadir Abdik, kurulduğu 2019 yılından bu yana kullanıcılarına en iyi ve sürdürülebilir mikromobilite ulaşım çözümlerini sunmak ve özellikle kısa mesafeli yolculuklarda bir ulaşım platformu haline dönüşmek vizyonuyla büyüyen bir teknoloji şirketi olduklarını söyledi. Abdik, bundan sonra global oyuncularla aynı kulvarda olacaklarını da sözlerine ekledi.

Hedef: Yıl sonuna kadar yurt dışında 15 şehirde faaliyet göstermek​


BinBin, aynı kriterler doğrultusunda farklı şehirlere yatırım yapmaya devam edecek. Bulgaristan’da da tıpkı ülkemizde olduğu gibi 7/24 çalışan saha ve destek merkezi ekibiyle hizmet sunacak olan şirket, daha temiz havadan daha temiz ulaşıma kadar çevre ve iklimle ilgili hedefleri doğrultusunda güçlü politikalar geliştiren Bulgaristan’ın çevre duyarlılığına katkıda bulunacak. BinBin, yıl sonuna kadar yurt dışında 15 şehirde faaliyet göstermeyi hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.