Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Binance’e Para Cezası Verildi!

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
Binance_kriptoblogu-1024x576.jpg

Hollanda merkez bankası, Binance’e para cezası verdi. Düzenleyiciler, kripto platformunun Hollanda’da uygun izinler olmadan hizmetler sunduğunu belirtti.Hollanda merkez bankası, kripto borsasının uygun kayıt olmadan hizmet sunduğu için Binance’e 3 milyon Euro’dan fazla para cezası verdiğini açıkladı. Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, Hollanda’da hizmet sunmak için dijital varlık şirketlerinin kaydolmasını gerektiren kuralların ihlal edildiği söylendi.

Hollanda Merkez Bankası, Binance’in bankaya vergi ödememesi ve uyum maliyetlerini atlamaması nedeniyle “rekabet avantajından” yararlandığını ve Mayıs 2020’den başlayarak uzun bir süredir kuralları ihlal ettiğini ekledi. Ancak merkez bankası, Binance’in şimdi düzenleme için başvurmuş olmasının kendi lehine olduğunu ve toplam cezayı azalttığını söyledi.


Konuyla ilgili olarak Binance yetkilileri yaptığı açıklamada, “Kararın her yönü hakkında aynı görüşü paylaşmamakla birlikte, Hollandalı düzenleyicilerin düzenlemeleri uygun gördükleri şekilde uygulama yetkisine ve profesyonelliğine derinden saygı duyuyoruz.” dedi.

Hollanda merkez bankası geçen yıl Ağustos ayında yayınladığı bildiride, “Binance, Hollanda’da gerekli yasal kayıtlar olmadan kripto hizmetleri sağlıyor. Borsanın uygun bir kaydının olmaması müşterilerin ‘kara para aklama veya terör finansmanına karışma’ riskini arttırıyor.” açıklamasında bulundu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance’e Para Cezası Verildi! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.