Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Binance’den Rus Vatandaşlara İşlem Kısıtlaması Geliyor

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Binance-den Rus Vatandaşlara İşlem Kısıtlaması Geliyor

Binance bugün yaptığı açıklamada Rus vatandaşlarına yönelik getirilecek işlem kısıtlamaları hakkında bilgi verdi.

Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik 5. yaptırım paketinin ardından, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Rus vatandaşların işlemlerine kısıtlama kararı aldı.

Kripto borsasının yayımladığı duyuruya göre; Binance kripto varlıklarının değeri 10.000 euro’yu aşan Rus vatandaşları ya da Rusya’da ikamet eden gerçek kişiler ile Rusya’da yer alan tüzel kişiler için hizmet kısıtlamasına gidiyor.

Kısıtlama kapsamına giren hesapların kripto para ticareti yapması veya hesaba yatırılması engellenecek olup yalnızca para çekme işlemine izin verilecek. Bu kısıtlama; Binance platformuna dahil spot, vadeli işlemler, saklama ve stake hesapları ile kazanılan tüm mevduatları kapsayacak.

Binance yetkilileri duyuruda kullanıcıların ikamet adreslerini hızlı şekilde doğrulaması tavsiyesinde bulundu. Adres teyidi yapan Rusya dışında ikamet eden Rus vatandaşlarının hesapları ve Rusya’da ikamet eden gerçek kişilerin veya yerleşik tüzel kişilerin toplam değeri 10.000 euro’nun altında kalan hesaplarının kısıtlanmalardan etkilenmeyeceği de belirtildi.

Rusya’da ikamet eden Rus uyruklu veya gerçek kişiler ile Rusya’da yerleşik, açık vadeli işlem ya da türev pozisyonları bulunan ve kripto hesap bakiyesi 10.000 euro’yu aşan kişilere pozisyonlarını kapatmaları için 90 gün süre verilecek. Yeni pozisyon açmalarına da izin verilmeyecek.
Binance tarafından yapılan açıklamada alınan önlemlerin Rus vatandaşları için kısıtlayıcı olduğu kabul edildi. Ancak bunu bir sorumluluk olarak gören kripto para platformu, bu yüzden sektöre öncülük etme kararı aldıklarını duyurdu. Ayrıca Binance, diğer büyük kripto para borsalarının da yakın zamanda benzer kuralları uygulayacaklarına inandığı belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance’den Rus Vatandaşlara İşlem Kısıtlaması Geliyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.