Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Binance Singapur, Kripto Para Ticaret Platformunu Kapatıyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Binance Singapur, kripto para ticaret platformunu 13 Şubat’a kadar operasyonlarını sonlandırıyor.
Lider kripto para borsası Binance, Singapur’dan çekilmeye hazırlanıyor. Binance Asya, kripto borsası işletme lisansı almak için başvurusunu geri çektiğini söyledi.

Binance, Singapur Para Otoritesi (MAS) düzenleyici denetimi altında kripto borsası işletmek için artık ek çaba göstermeyecek. Kripto para borsası Binance, Bloomberg’e verdiği röportajda; Binance.sg’nin şubat 2022’ye kadar operasyonlarını sonlandıracağını açıkladı.

Binance Singapore kullanıcıları, platformun tüm faaliyetlerini durduğunda nasıl ilerlemesi gerektiğine ilişkin e-posta yoluyla bilgilendirilecekler. E-postayla gönderilen bir açıklamada, Binance Singapur platformunda kayıtlar, kripto para/para yatırma işlemlerinin hemen kapatılacağını açıkladı.

Binance Singapur, kripto hizmetleri sağlama lisansı için SingapurPara Otoritesine (MAS) başvuran yaklaşık 170 şirket yer alıyordu. Şirket, lisanslama sürecinde geçici bir kapsamda faaliyet gösteriyordu.Bu kararla birlikte Binance’in küresel merkezi olarak ortaya çıkan Singapur hakkında devam eden spekülasyonlarını da sona erdiriyor. Ayrıca Binance bu kararın küresel olarak stratejik, ticari ve gelişimsel hususlar dikkate alınarak verildiğini belirtti.

Singapur varlığının CEO’su Richard Teng ek olarak şunları ekledi; “Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk, bu nedenle Binance.sg’yi kapatma kararımız hafife alınması. Binance Asya Hizmetlerine devam eden yardımlarından dolayı Singapur Para Otoritesine minnettarım ve birlikte çalışmak için gelecekteki fırsatları dört gözle bekliyoruz.”

Öte yandan Binance Asya, operasyonlarını blokzinciri teknolojisine odaklanacağını belirtti. Binance’ın Singapur’dan çıkış kararı ise Binance’in Singapur merkezli Hg kripto borsasında; %18 hisse satın almasından bir hafta sonra geldi.

Binance Asya, Singapur merkezli özel menkul kıymetler borsası Hg Exchange‘de %18 hisse satın almıştı. Son iki yıldır Zhao, Binance’in nereye hareket etmeyi planladığı konusunda karışık sinyaller verdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance Singapur, Kripto Para Ticaret Platformunu Kapatıyor! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.