Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Binance, Körfez Bölgesinden Onay Alan İlk Bölge Bahreyn’de Aldı!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Binance Körfez Bölgesinden Onay Alan İlk Bölge Bahreyn-de Aldı

Lider kripto para borsası Binance, Körfez bölgesindeki ilk kripto varlık hizmet sağlayıcısı onayını Bahreyn’den aldı. Lisans onayı, henüz tamamlanmadığı için prensipte verildiği söyledi. Binance da bu konuyla ilgili resmi açıklamayı yaptı.
ABD’den Singapur’a, Avrupa’dan Asya’ya kadar önemli bir coğrafyada çok ciddi regülasyon problemleri yaşıyordu. Fakat CEO Chnagpeng Zhao’nun her zaman “Biz regülasyonlara uymak istiyoruz” açıklamasıyla ilk olarak; Körfez bölgesinden resmi onayı Bahreyn’den aldı.

Onayın ilk olarak prensipte verildiği belirtildi. Binance’den yapılan resmi açıklama ise şu şekilde; “Binance, Bahreyn Krallığı’nda kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak çalışabilmek için Bahreyn Merkez Bankası’ndan (CBB); prensipte onay almıştır. Binance, tam olarak regüle edilmiş bir merkezi kripto para borsası olma planlarının bir parçası olarak CBB’ye bir süre önce başvuruda bulunmuştur. Bu onay, Binance borsasının Kuzey Afrika ve Ortadoğu’yu kapsayan MENA bölgesinde aldığı ilk onaydır. Prensipte alınan onayın ardından Binance’in tam uyum sürecini de tamamlaması gerekmektedir. Bu süreç de, resmi süreçle birlikte tamamlanacaktır.”Çoğumuzu bildiği üzere Binance borsası son olarak Singapur’daki regülasyon kurumu Para Otoritesi’ne; yaptığı lisans başvurusunu geri çekmişti. Burada kayıtlı olan bir başka borsanın önemli düzeyde hissesini satın almasından sonra; bu lisansa gerek olmadığı iddia edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde borsa, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) ile mutabakat imzalandığını açıkladı. borsa Dubai’de sanal varlık regülasyonlarının geliştirilmesine yardımcı olmayı planladığını belirtmişti. Dubai hamlesinin ardından Bahreyn’den de lisans alınması Ortadoğu adımının önemini gösteriyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance, Körfez Bölgesinden Onay Alan İlk Bölge Bahreyn’de Aldı! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.