Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Binance CEO’su Kripto Düzenlemelerini Tartışıyor

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
Kriptoblogu_Binance-1024x576.jpg

Binance CEO’su Changpeng Zhao, çeşitli ülkelerden yetkililerle yaptığı son görüşmelerden sonra bireyselleştirilmiş kripto pazarlarıyla ilgili eksiklikler olduğunu düşünüyor. Binance küresel olarak genişlemek için çaba göstermeye devam ederken, birçok lider kripto ve diğer web3 politikalarıyla ilgili görüşmeler de dahil oldu.İspanya, İtalya ve Dubai, yakın zamanda popüler kripto borsasına işletme yetkisi verdi. Böylece borsanın faaliyet gösterdiği yerlerin sayısı artmaya başldı. CZ, kripto alanında önde gelen bir ses olarak farklı ülkelerden düzenleyicileriyle görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sırasında bazı ülkeler, ülkeye özgü pazarlar önerdi.

Ancak, CZ bunun kötü bir fikir olduğunu düşünüyor. Changpeng Zhao, kripto pazarında büyük likiditeye sahip olmanın şart olduğunu söyledi. Zhao’ya göre, büyük likidite en verimli müşteri koruma sistemlerinden biridir. Tasfiyeleri azaltır, oynaklık ve piyasa manipülasyonu olasılıklarını da aza indirir.


Binance’in 180’den fazla ülkede varlığını kullandığını açıklayan Binance CEO’su, ülkeye özgü pazarlar olduğunda, tüccarların piyasaları sallamayı ve daha fazla oynaklığa sebep olacağını söyledi.

Binance CEO’su aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülke ile görüşme halinde​


Binance, küresel olarak çeşitli uluslarla kripto eğitimi ve altyapı geliştirme konularında ülkelerle ortaklık yapma olasılığını tartışıyor. Üç ay önce CZ, Kazakistan Cumhurbaşkanı ile ülkedeki sakinler için kripto yasama politikaları ve yönergeleri geliştirmek için bir anlaşma imzalamak üzere bir araya geldi.

Geçen ay İstanbul blockchain ekonomi konferansına ev sahipliği yaptı. Etkinlik sırasında, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CZ ile özel görüşmeler gerçekleştirdi. Binance, 2020 senesinden beri ülkemizde faaliyet gösteriyor ancak müşteri hizmetlerini yalnızca 4 ay önce hizmete açtı.

Geçen Kasım ayında CZ, Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi. Aralarındaki konuşmalar, ülkedeki blockchain teknolojisini ve web3 gelişimini ilerletmeye odaklandı. Binance, toplantının ardından 115 milyon dolar bağışta bulundu. Daha sonra, Fransa’nın düzenleyici kurumu Mayıs 2022’de borsaya işletme lisansı verdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance CEO’su Kripto Düzenlemelerini Tartışıyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.