Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Binance CEO'su CZ'nin istifa edeceği iddia ediliyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Geçtiğimiz günlerde Binance ile ABD Adalet Bakanlığı arasında 4 milyar dolarlık bir anlaşmanın görüşüldüğü gündeme gelmişti. İddialara göre yapılan anlaşmada ABD Vadeli̇ Emtia Ticareti Komisyonu (CFTC) yer almaktaydı.

Forbes'un paylaştığı bilgilere göre bir süredir Binance ve Adalet Bakanlığı arasında devam eden görüşmelerin bir parçası olarak Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun, görevini bırakması gündeme geldi.

Wall Street Journal'da paylaşılan bilgilere göre; Changpeng Zhao, suçlamaları kabul ederek istifa etmeyi kabul etti. Anlaşma kapsamında Binance'in 4,3 milyar dolar ödeme yapacağı belirtiliyor.

Paylaşılan bilgilere göre; CZ, savunmasını Seattle federal mahkemesinde gerçekleştirecek. Bu kapsamda CZ ve Binance'in suçlamaları kabul etmesi beklenmekte.

Buna ek olarak CZ'nin Binance'in çoğunluk hissesini elinde tutmasının kabul edildiği ifade ediliyor. Ancak CZ'nin şirketteki pozisyonunu terk etmesi gerecek.

Bu arada ABD Adalet Bakanlığı saat bu akşam 23:00'de kripto paralar ile ilgili yaptırım eylemlerini açıklayacağını duyurdu. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı ile Binance arasındaki anlaşmanın da duyurulması bekleniyor.

Yapılması planlanan açıklama esnasında, Adalet Bakanı Merrick Garland, Hazine Bakanı Janet Yellen, Adalet Bakanı Yardımcısı Lisa Monaco ve CFTC Başkanı Rostin Behnam'ın da yer alacağı belirtildi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.