Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e Hakaret Davası Açtı

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_changpeng_zhao-1024x576.jpg

Genellikle takma adı CZ olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg Businessweek’i iftira nedeniyle Hong Kong Yüksek Mahkemesi’nde dava etti.En büyük kripto para borsasının CEO’su, Bloomberg’in yan kuruluşu Modern Media Company tarafından 6 Temmuz’da yayınlanan makalenin kendisini karaladığını iddia ederek dava açtı. Haberin kapağında ve yayınlanan haberde uydurma ve aslı olmayan suçlamaların yer aldığını belirtti. Şikayette ayrıca CZ’nin Bloomberg’in hatalı haberinin bir sonucu olarak yaşadığı aşağılanma vurgulandı.

CEO, açtığı iftira davasında, Bloomberg Businessweek’in 250. sayısına dikkat çekiyor. Bu sayıda yer alan ‘Changpeng Zhao’nun Ponzi Şeması’ başlığı davanın konusu oldu.


Sektörün tanınmış isimlerinden Changpeng Zhao, açtığı davada Modern Media Company’nin güçlü ve önemli bir mecra olduğunu, iftira niteliğindeki haberlerin nefreti körüklediğini ve kendisinin itibarını zedelediğini vurguladı.

Binance CEO’su yaptığı şikayette, Modern Media Company’nin yanlış iddiayı geri çekmesini, resmi olarak kendisinden özür dilenmesini ve ek olarak yapılan zararın giderilmesi için tazminat talep ediyor.

2017’de kurulan Binance, geçen 5 yıllık süreç içerisinde etkileyici bir büyüme gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde beşinci yılını kutlayan şirket, daha önce küresel medya şirketi Forbes’a da dava açmıştı. 2020’de açılan bu davada kasıtlı karalama iddialarına yer verilse de Binance şikayeti daha sonra geri çekmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e Hakaret Davası Açtı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.